FORGIVE BUT NEVER FORGET

I Shakespeare to věděl...!

16. ledna 2013 v 21:03 | guilty.girl |  ETC
Není žádným překvapením, když jako první se mi vloudí před oči nesmrtelná věta Williama Shakepeara: To, co růží zvem, nazváno jinak bude vonět stejně. (Překladatelem J. Topol)

Přestože shledávám Williamovo tvrzení velmi hlubokým a osvěžujícím, musím se přiznat, že mou první myšlenkou spojenou s růží je člověk. Mohli byste si myslet, že tím zmíněným člověkem je muž, ale netrpím takovýmito romatickými manýry. Och, to ne! Naučila jsem se, že věci nikdy nejsou tak dobré, jak se zdají. Svíčky a květiny a hudba patří do zamilovaných komedií a ne do reálného života.

Růži, která je pro nás nejdůležitější, musíme nejprve najít a pak ji následně ztratit. Jak také zachytil Antoine de Saint-Exupéry ve svém světoznámém díle Malý princ. Teprve až ztratíme růži, jež jsme hledali, uvědomíme si, že přesně ta růže nám scházela. V životě musíme bojovat o všechno, a proto se není čemu divit, že trny obklopující růži nám brání v jejím získání. Málokdo z nás dokáže ocenit její krásu a vydržet pár ran při jejím získávání.

Získat naši vysněnou růži není lehké a není ani o nic lehčí si ji v životě udržet. První krok, kdy růži získáme, nám přinese obtíže. Druhý krok, ve kterém se o růži staráme, nám vnese do života spokojenost i nešvary. A jak si udržet růži? Na tohle prozatím odpověď nemám.

XOXO
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama