FORGIVE BUT NEVER FORGET

Ironie osudu je fakt - potvora, buďme slušní

2. ledna 2013 v 18:58 | guilty.girl |  ZCU

Dnešní večerní hodina matematiky, která se protáhne až do pozdních hodin večerních, od půl šesté přibližně do sedmi?, začala velmi překrásným způsobem. Vzpomínky na paní učitelku, jež jsem tak milovala na mojí alma mater Gymnáziu, se vrátily rychlostí blesku. A ptáte se, co mě k tomu přimělo, jaký to byl impuls? Odpověď je velmi prostá, stačila k ní pouze jedna věta: "Tak pamatujete, copak jsme páchali minule?" Tomuhle tedy říkám zvrácený smysl pro realitu, copak už podobných podrazů nebylo dost? Nestačí, že člověk vyfasuje učitelku na matiku ihned poté, co se jedné zbaví? Ne, to nestačí, osud si prostě musí přitvrdit a dodat tomu zářivou zlatou korunu tím, že připomene přesně ten typ nenáviděné osoby. Styl oblékání? Žádný. Vtípky? Žádné nebo marné pokusy. Podání nové látky? Ops, vypadá to na závažný problém v komunikaci.

Jak je tohle u všech čertů možné? Copak tohle období, kdy jsem se nemohla ani na matematiku podívat nemám za sebou? Ne, tohle je prostě život, a když to nevypadá na procházku růžovým sadem, někdy to prostě musí být přímo procházka peklem. Proč se zbavovat protivného, když na vás za rohem čeká protivnější. Patří mezi lidi, kteří ocení dobrý smysl pro humor, klidně i morbidní, ale tohle, tenhle druh humor, kterým nás život zkouší je opravdu pochybný.

Uplynulo necelých deset minut od začátku mého pekelného očistce, řeknu ti Dante, tvoje Komedie bledne a stává se spíše dětskou pohádkou na dobrou noc. Ty jsi alespoň věděl, co tě na konci čeká nebo co si představuješ pro své postavy a sebe. Naneštěstí pro mne, je konec v nedohlednu, tedy alespoň do konce ledna či února budu nucena sedět a dívat se na matematické vzorce a příklady, které počítá - hm, jak to jen dělá.

Víte, tahle paní/slečna učitelka Amina je prostě kousek sám o sobě. Je k neuvěření, že svůj mladší věk dokáže tak bezvadně schovat pod módu pro babičky. Uznávám, pokud někdo upřednostňuje hippie nebo přírodní styl, ale tohle? I Anne Hathaway by vedle Aminy vypadala jako modelka z obálky módního časopisu! Tohle je opravdu zvrácený smysl pro humor, na mojí alma mater bývalá "oblíbená" osůbka rovněž holdovala módě, ale tak trochu pánské.

Jak vidíte, tohle se opravdu má dít jen ve filmech a nikoli ve skutečném životě, kde nemůže čekat na nějaký zázrak v podobě okouzlujícího prince na bílém koni. Kdepak! Žijeme v době, kdy svět je více než kdy předtím světem predátorů: "Sežer nebo budeš sežrán." Jak by řekl Mauglí, zákony džungle.
XOXO
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama