FORGIVE BUT NEVER FORGET

„Já jsem vyškolený profesionál! Tak koukej, sakra, poslouchat!“

2. ledna 2013 v 18:59 | guilty.girl |  ZCU

Kohopak si vezmeme na mušku dnes? Hm, tolik lidí a tak málo času. Jaká škoda, že se oslavná óda nedostane na všechny. Dneska není dobrý den. Jak to vím? Nemusíte psát test nebo být zkoušeni abyste pochopili, že učitelé mívají horší chování než jejich rozjívení studenti. Ach ano!

Mladá paní vyučující Nakoupilová si to namíří za katedru a spustí své rozsáhlé proslovy, řekněme že z oboru biologie. Tak tedy, mladá slečna Nakoupilová, která sotva vystrčila nos z fakulty a má v hlavě ještě všechny podřadné detaily, si to sebevědomě rázuje kolem katedry a pohlíží na studentu ze svého postu: Já jsem ta nej!, na který se sama ráčila dosadit. Jak pokořující muselo být, když mluvila a ptala se, a odpovědí jí bylo ve většině případů naprosté ticho? Pro čerstvě vyškolenou učitelku by to nemělo být překvapením, ale ona se zachovala velmi podivným způsobem. Okřiknutí slyšíme denně, ale jak často se toto okřiknutí vztáhne na jednu konkrétní osobu, která pouze reaguje na ostatní své debatující kolegy? Uznávám, že i to se stává, ale mnohem zajímavějším je seřvání jednoho studenta spolu se sprostými slovy, které by měli zůstat pouze na ulici a ne být pronášeny v majestátní budově.

Och! Jak rozkošné, opravdu! Mladá ambiciózní "paní" učitelka Nakoupilová, na první pohled byste to do ní neřekli, ale zdání klame. Samozřejmě mám ji s kým porovnat, znám velmi dobře jednoho učitele v jejím věku a s teprve začínající praxí. A jak vypadá jeho hodina? Pro názorné představení si dovolím uvést jedno rčení: "Jako nebe a dudy." (XD) Ano, tomuhle se musí zasmát každý, jen si to představte. Mladý učitel se ke svým posluchačům chová s respektem jako oni k němu, přeci se říká: Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Může mít učitel kamarádský vztah se svými studenty? Ano, ovšem, do jisté míry. Můžete mít kamarádský vztah a přitom je umět uzemnit. Můj známý Pan učitel je toho živým důkazem.

To jsem trochu odbočila, zpátky k naší mladé slečně učitelce Nakoupilové, pro její dobro doufám, že nehodlá přesednout na post profesorky! Bůh chraň studenty, kteří by se jí připletli svými poznámkami do předem nacvičeného proslovu. V nejlepším případě po nich mrskne jen kapesníčky, jak už jednou dokázala. Myslím, že právě pro tyhle případy vymysleli rčení: Čím je člověk starší, tím je moudřejší. Dobrá omluva pro ty, kteří se nechovají povolaně vzhledem ke své profesi.

Jak jednou pronesla starší paní učitelka: "Ona je mladá a časem se srovná.", a tím omluvila neschopnost vlastní dcery.
XOXO
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama