FORGIVE BUT NEVER FORGET

RECENZE: LK

6. ledna 2013 v 22:32 | guilty.girl |  ETC
Všichni tu zkrátku známe a alespoň jednou jsme byli uvnitř. Ano, správně. Řeč je o knihkupectví Levné knihy! Kdo by je dnes neznal jakoby nežil, vždyť kam jinam by měli chudí studenti zajít pro knížky? A nebo také jen pro knížky na volný čas? Levné knihy toho opravdu nabízí hodně.

Asi před týdnem jsem seděla v oblíbené Vídeňské kavárně a poslouchala svou rozrušenou kamarádku. Nemohla chudinka ani promluvit, jak se cítila nepříjemně a poníženě. Víte, měla bych vám o ní říci, že Miranda - ta kamarádka - je prostě velmi citlivá duše a vše si bere k srdci. Jednou se rozbrečela jen proto, že dostala dvojku z testu!

Počkala jsem až Miranda popadne dech, a doslechla se něco neslýchaného! Byla jsem v šoku z té strašné události, která se seběhla v LK knihkupectví. Ten den, kdy se to stalo byly v prodejně dvě prodavačky u pokladny, blondýnka a bruneta. Začíná to jako vtip viďte? Ale není.
Kamarádka si potřebovala nakoupit nějaké knihy a jak to tak bývá, přidala se i ona k nynějšímu šílenství, kdy na literární scéně frčí erotické romány. (Nazývejme věci právými jmény, šetří to čas.) Koupila si tedy dvě knížky s milostnou tématikou a reakce prodavaček byla opravdu nepatřičná.
Miranda byla zdrcená a musela si dát pauzu, ale pak dopověděla konec. Blondýnka i bruneta si yměnily významné pohledy a začaly se usmívat a pak i smát. Myslely si, že je Miranda neslyší, ale ona je slyšela velmi dobře. Slyšela, jak se baví na její účet, když si taková mladá holka kupovala erotické romány. Opakovala mi jejich slova dokola a dokola.

Víte, kupovat knížky je zcela běžný proces a nevidím důvod se vysmívat jejich majiteli kvůli výběru. Co na tom, že si někdo koupí lechtivou literaturu? Je to stejné jako když si někdo koupí knihu o počítačích a pak celý večer vzrušeně čte stránku za stránkou a hltá pojmy v kapitole kontingenční tabulky, hromadné korespondence, zkratky v aplikaci Excell a jiné.

Ou, a pokud vás zajímá, kde takové méně inteligentní prodavačky najdete, podívejte se v Plzni do Plazy, nedají se přehlédnout, blondýnka a brunetka!

XOXO
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama