FORGIVE BUT NEVER FORGET

MY

12. ledna 2013 v 12:03 | guilty.girl |  ETC
Voda, oheň, země, vzduch. Téměř každému se při zmínce o živlech vybaví přírodní katastrofy nebo také magie. Osobně jsem zastáncem jiného druhu živlu, který nebyl zcela definován. Mým živlem je člověk.

Pokud bereme oheň jako živel, ne nadarmo se říká, že oheň je dobrý sluha, ale špatný pán. U ohně se zahřejeme, pomůže nám zpracovat potraviny, odehnat nebezpečná zvířata po cestě skrz africkou divočinu. Ale jak to tak bývá, i oheň má svou slabinu a tou je další živel - voda. Voda, stejně jako oheň, nám pomáhá přežít, ale co se stane pokud je vody přebytek? Něco velmi ošklivého, a následky pro nás nejsou vždy příjemné.

Země a vzduch se doplňují a pokud se spojí, dokáží být divokými partnery. Vzduch dokáže svým větrem obrousit skály vyrůstající ze země, země spolkne nebo vydá drahocenné poklady, ale bez vzduchu by se neobešla.

Pokud se spojí všechny čtyři námi známé živly dohromady, vznikají z toho požáry v národních parcích, záplavy měst a vesnic, hurikány sužující tropické oblasti, zemětřesení se silou zničit mrakodrapy, tsunami, které svou jedinou vlnou smete vše z povrchu zemského, a jiné další události se ztrátami na životech.

Živel, který pro mě představuje daleko větší hrozbu je sám člověk, jak jsem se již zmínila v úvodu. A abych podpořila svůj názor, připomenu neblahé skutečnosti, jež má na svědomí jedině člověk, neboť sama příroda se čtyřmi živly by tohle nedokázala. Příroda dokáže spojit čtyři živly dohromady, ale člověk je ten, který z toho má největší užitek. Lidská důmyslnost došla tak daleko, že stvořila zbraně, které stačily během pár minut vyhladit města na mapě, jako Hirošima a Nagasaki. Člověk dokázal vytěžit drahocenné rudy a jejich použití nemělo vždy dobré výsledky, které potvrzuje například výbuch v Černobylu. Alfred Nobel si jistě nepředstavoval, že jeho objevení dynamitu bude znamenat mnohem více než jen usnadnění práce v kamenných masivem. Ćlověk jako živel stvořený přírodou napáchá mnohem více škody než užitku. Nemluvím teď jen o využívání přírody, jak jsme se poučili z dějin.

Člověk jako živel je nebezpečný pro přírodu, ale zkázosnosný sám pro sebe.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 teensfashion teensfashion | Web | 12. ledna 2013 v 13:06 | Reagovat

Napsala jsi to moc hezky:)
Zaujala mě věta 'Člověk jako živel je nebezpečný pro přírodu, ale zkázosnosný sám pro sebe.' ..něco na tom bude.
www.teensfashion.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama