FORGIVE BUT NEVER FORGET

Není čas hledat sám sebe. Je čas být tím, kým nás vidí ostatní

2. ledna 2013 v 18:53 | guilty.girl |  ETC
Je těžké specifikovat, co přesně vás dohání do situací, kdy reagujete naprosto nesmyslně nebo přehnaně. Čím je to vlastně způsobeno, že tolik lidí se v poslední době tak změnilo? Anebo se má dát na rčení, že se nic nezměnilo, jen my ano? Nejraději bych řekla, že je to nesmysl, protože všichni se časem měníme a jsme ve věku, který je pro náš další životní krok rozhodující a pokud si nejsme jisti naším dalším posunem vpřed, jak poznáme, že je to správně.

Odpověď je pro mě v tuto chvíli záhadná, doopravdy nevím, jak bych měla odpovědět, protože se říká, že člověk kolem dvacátého roku života má jasnou představu o své budoucnosti nebo si ji už dokonce plní. Ale jak k tomu přijdou ti, kteří si mysleli, že znají odpověď, jenže tváří v tvář realitě, je to kapánek jinak? Má se člověk smířit s chybným krokem nebo se ho pokusí napravit zázrakem. Jenže jak poznáme, že to za to stojí, proč trvat na svém tak hloupém rozhodnutí, jež ovlivňuje náš život v nejbližší budoucnosti. Mou odpovědí, proč nemohu změnit své kroky, které mě dovedly až sem je velmi prostá. Neměla jsem na výběr. Tak to prostě je, sama jsem dokázala, že tohle nezvládnu a nyní jsem tady a jsem nešťastná.

A jak se vlastně podařilo být taková, jaká jsem nyní? Je to tlak rodiny, které očekává ty nejlepší výsledky, je to tlak okolí, které neakceptuje neúspěch. A můžu za to já, protože jsem tohle dovolila, dopustila jsem, aby se stalo to, co se stalo a nepřestává vyplouvat na povrch. Kdybych si dávno uvědomila, že na tohle nemám, že celé moje dosavadní výkony byly jen pouhou náhodou nebo jen malým střípkem štěstíčka, nasměrovala bych svůj život jinou cestou. Teď stojím na hrbolaté cestě a křižovatka je v nedohlednu.

Jak poznat, rozhodnout se a vybrat si to správné pro nás? Možná, že přísloví: "Život je boj.", nebo "Jen silní přežijí.", udává plný význam toho slova, aniž si to uvědomujeme, protože kdo by se zabýval zkoumáním starých pořekadel? Je těžké poznat pravdu, která se schovává za těmi slovy, a pokud na ni nepřijdeme hned nebo si myslíme, že je hloupé dodávat těmto slovům nějakou váhu - doplatíme na to. Někdo jednou řekl: "Teď není čas na správná rozhodnutí, teď je čas na dělání chyb." A právě v tomhle je kámen úrazu, protože slova by měla zůstat jen slovy a nepromítat se do reality všedního života, protože nikdo z nás by neočekával takové důsledky, jaké vidím denně já.
XOXO
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama