FORGIVE BUT NEVER FORGET

Pokrytci rostou jako houby v lese

27. ledna 2013 v 20:40 | guilty.girl |  ETC
V dávných dobách, kdy se společnost dělila na kasty a bojovalo se o tituly a krásné panny, vznikl otřesný název. Pokrytec. Označovali se tak šlechtici, protože říkali a dělali něco jiného než si opravdu mysleli. Jaká škoda, že aristoracie vymizela. Ale přeci se jenom něco udrželo.

Sedím ve škole a zoufale si pročítám učivo na písemnou látku. Doufám, že si zapamatuji ještě něco, co mi uniká. Povzbudí mě kamarádka, která tvrdí že to vůbec neumí a stejně v naší skupině nikdo nedostane jedničku. Uklidním se a jsem jí i vděčná.

Ale, ale. Vyklubal se nám tu pokrytec. Šlechta znovu povstává z popela. Obdobně jako fénix, ale v mnohem odpornější podobě. Nejenže kamarádka dostala nemožnou jedničku, ale ještě měla tu drzost se mi podívat do očí a říci, že látka v této písemce pochází ze středeční hodiny, na kterou jsem chyběla. Jak mi v tu chvíli bylo? Nepopsatelně. Ani nevím jestli jsem jí chtěla tu písemku omlátit o hlavu nebo jí zasypat nadávkami. S ponížením a hořkostí jsem spolkla hněv a jen jsem s úsměvem dodala: "Já mám čistou."

Propadla bych se nejradjěi někam hluboko a nevynořila bych se. Nikdy víc. Konečně jsem pochopila, co to znamená být ponížena. Ponížila mě tím nejhorším možným způsobem.

Jak komické, až k lítostivým slzám mi přijde vzpomínka na vteřiny před katastrofou. Ona seděla za mnou v lavici a třásla se jako osika, že to neumí a nerozumí tomu. Jak ráda bych jí v ten lstivý moment vychrstla do obličeje ledovou tříšť. Zním jako ze školky? Věřte mi, že jsem měla chuť chovat se jako malá ukvapená holčička.

Můj verdikt je naprosto rozhodující. Šlechtici nevymřeli. Jen se přestěhovali do méně honosných domů a na titulu jim tolik nesejde. Ale jedna nálepka jim zůstane. Stále ještě mezi námi existují pokrytci, kteří se ti nevysmívají do očí, ale za zády.

XOXO
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama