FORGIVE BUT NEVER FORGET

Shrek: zvonec a konec! Opravdu, v tomhle nežertuji!

2. ledna 2013 v 18:57 | guilty.girl |  ZCU

Pohádky obvykle začínají: "Bylo nebylo", ale nám bude stačit…

Jednou za týden mám to potěšení vídat pana učitele Shreka, který by měl spíše sedět v politické sněmovně než na kancelářské židli u počítače. Jako učitele výpočetní techniky je ho opravdu škoda. Jako politik by se uplatnil mnohem lépe, jen si to vezměte, celou hodinu ne-li hodiny sedí u počítače a jen občas něco zamumlá na studenty píšící s ním pravidelně testy.

Pan učitel Shrek je opravdu vzácným exemplářem, protože pokud už s ním mluvíte, máte pocit, že jste menší a hloupější. Jak jinak si vysvětlit jeho nevyhnutelnou touhu vás potupit nebo z vás udělat úplného idiota? Teď nenarážím na Dostojevského, och ne! Jeho hlavní hrdina nemá s tím naším nic společného. A jak poznáte, že mu to dělá dobře? On si vyloženě libuje, když může prokázat svůj ach-tak-velikánský inteligenční kvocient. Jak taková potupa vlastně začne? Postačí zcela jednoduchá otázka, ať se týká čehokoli ohledně daného předmětu. Učitel Shrek se zhoupne na židli, opře se o opěradlo a cizí z větší vzdálenosti do počítače, přitom vám odpovídá na otázku, jako byste byli malými dětmi, kteří se ho ptají, proč je tráva zelená? Shrek vám odpoví a pak se nafoukne a znovu spustí svou tirádu, o tom, že je to ale stejně na vás jak to pochopíte a naučíte se to. On k vám sice prohodí pár slov, ale jen ze dvou prostých důvodů. Zaprvé, aby se neřeklo, že nepomáhá svým svěřeným studentům a za druhé, aby vůbec mohl někoho ve svém nejbližším okolí pokořit.

Samostudium, které se uplatňuje u Shreka je sice dobrá věc, ale vše má své meze. Samozřejmě platí, že pokud máte otázky - věřte mi, že je rozhodně máte - máte za ním přijít, ale jak byste komunikovali s politikem? Velmi těžko, protože než se dostane k jádru věci, váš čas už dávno vypršel! A tak se dostanete znovu na začátek, kde vám velmi promyšleně řekne, že jste úplně hloupí, když se ptáte na právě tohle, neboť tohle musí být jasné úplně každému i když to vidí poprvé.

Pan učitel Shrek je jen další figurka z této bláznivé zoo. A varuji vás, než si koupíte lístek, raději si dvakráte rozmyslete vstup! Můžete si myslet, že to bude v pohodě, je to přeci jen taková obyčejná vysoká škola, málo náročná a vůbec. Málokdo však vidí pod povrch, kde vám ani růžové brýle nebo stříbrný vítr nepomohou.

Někdy mě napadá legrační myšlenka, že Shrek by se měl vrátit do své bažiny, v našem případě by se Shrek měl posadit do poslaneckého křesla, na senát ještě nemá věk.

A jak to tak bývá, zazvoní zvonec a pohádky o Shrekovi je konec, alespoň do dalšího týdne.
XOXO
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama